Domowe lody malinowe

poniedziałek, lipca 28, 2014

Nasze ulubione w sezonie, gdy malin jest pod dostatkiem, ale można je także przygotować poza sezonem używając malin mrożonych. Są słodkie i kremowe. Po prostu pyszne!

Jeśli zaś chodzi o ich przygotowanie, to preferuję przygotowanie ich w maszynie to lodów. Jeśli jednak takie nie posiadacie, to odsyłam Was do poprzedniego wpisu o lodach cytrynowych, gdzie znajdziecie opisane dwie metody - maszynową i bezmaszynową.


składniki:
350g malin, świeżych lub mrożonych (te ostatnie trzeba wcześniej rozmrozić)
2/3 szklanki cukru
240ml mleka 
120ml śmietany kremówki
1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny, lub do smaku

sposób przygotowania:
Maliny przetrzeć przez sito pozbywając się w ten sposób pestek. Powinniśmy otrzymać około 1 szklanki świeżego soku malinowego.

Dodać pozostałe składniki i dobrze wymieszać, aż do rozpuszczenia cukru. Lodową miksturę skosztować i ewentualnie "doprawić" dodatkowo sokiem z cytryny.

Wkład z maszyny do lodów musi być dobrze zmrożony przed przygotowaniem lodów (przynajmniej 24h). Miksturę lodową chłodzimy w zamrażarce przed wlaniem jej do maszynki. Proces chłodzenia kontrolujemy co 30-45 minut. Po tym czasie sprawdzamy, czy na powierzchni przy brzegach naczynia mikstura zaczyna zamarzać. Jeśli rant mikstury na wierzchu przymarzł na parę milimetrów (5-10mm) oskrobujemy go łyżką i wszystko razem mieszamy. Pozostawiamy na kolejne 30-45 minut, a jeśli się nam spieszy wlewamy miksturę do maszyny już po pierwszym przemieszaniu zmrożonego rantu. Dalszy los lodów powierzamy naszej maszynie. Z reguły kręcimy lody przez 25-40 minut.

Gęstą zmrożoną masę lodową o konsystencji zaprawy murarskiej przekładamy do plastikowego naczynia z przykrywką i wkładamy do zamrażarki. Lody są gotowe już po paru godzinach, ale śmiało mogą być przechowywane dłużej.

 

Są miękkie, kremowe i smakowite!

Inspiracja: Joyofbaking.com

  • Share:

You Might Also Like

1 komentarze