Chleb faszerowany z grilla

poniedziałek, maja 30, 2011

Obłędny przepis na chleb z grilla, który zadebiutował wczoraj na naszej małej imprezie urodzinowej :-) Cała kilówka rozeszła się w mgnieniu oka, co jest głównym powodem braku zdjęcia. Najbardziej intrygujące dla gości było nadzienie, o które wszyscy pytali.

składniki:
1 chleb (ew. 2 wrocławskie lub 4 bagietki lub bułki w ilości odpowiadającej 1 chlebowi),
1 kostka bardzo miękkiego masła,
1 trójkąt bardzo miękkiego (temp. pokojowa) sera pleśniowego (położony na dłoni ma zajmowac jej większą część),
4-5 ząbków czosnku ( w zaleznosci od upodobania mniej lub więcej),
odrobina soli do smaku,
folia aluminiowa

sposób przygotowania:
Chleb (bułki, bagietki, wrocławskie) pokroić na kromki. Chleb i wrocławskie w cieńsze, bagietki i bułki w grubsze, ukośne. Kromki złożyć potem razem, tak żeby całość znów miała poprzedni kształt. Można kupić chleb krojony, ale nei wiem czemu mi on tak nei smakuje jak ten z całego bochenka.

Bardzo miękkie masło, ser, zgnieciony czosnek włożyć do miseczki i dokładnie wymieszać. Spróbowac na kromce chleba, czy nei za mało słone, jeśli tak, dosolić odrobinę.

Urwać spory kawał folii aluminiowej (tak, zeby potem w niego można było zawinbąć cały bochenek/bułkę/bagietkę/bułeczkę).

Wziąż piętkę, obficie posmarować masłem, położyć na folii, wiąć następny kawałek i z obydwu stron posmarować masłem i dokleić do piętki. Smarować wszystkie kawałki i zlepiać, zeby na końcu "ulepić" z nich na nowo bochenek.

Zawinąć wszystko szczelnie w foilię. Położyć na mocno rozgrzany grill. Piec po ok 10 minut z każdej strony.
I jeść!

dodatkowe informacje:
Najlepsze jest w ten sposób przygotowane pieczywo pszenne z przewagą małych form, czyli bagietek i półbagietek. Gdzieniegdzie mozna natknąc się na przepisy, w których kromek w pieczywie nie przekraja sie do końca, ma to zapobiec wyciekaniu nadzienia. Zapewniam - nic nie wycieka, a dzielić jest potem ten pyszny gorąc znacznie prościej.

Przepis podała: kazzia

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze